Porady

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad!

Przede wszystkim siebie, dobry humor, dużo pozytywnej energii, trochę cierpliwości i zapał do żeglowania. Ponadto zabierz ze sobą:

– Odpowiedni prowiant pamiętając rónież o herbacie, kawie, oleju do smażenia, wodzie pitnej. Nie martw się o naczynia, kubki, sztućce, garnki, patelnię, … to wszystko znajdziesz na jachcie, dobrze wyposażonym kambuzie.

– Śpiwór i może poduszkę. Niektóre nasze jachty posiadają małe poduszeczki, wałki i mogą one służyć jako podpora pod głowę. Dla bardziej wymagających polecamy zabranie własnej poduszki.

– Ubrania na zmianę. W okresie przed i po – wakacyjnym , w maju czerwcu, wrześniu pogoda jest w miarę przewidywalna i tu nietrudno odpowiednio zadbać o odzienie. W okresie wakacyjnym, pogoda potrafi nagle się zmienić, z pięknej słonecznej do chłodnej deszczowej. Warto wówczas mieć dodatkowy sweter, suche spodnie oraz obuwie. Niezależnie od pory, nie można zapominać o sztormiaku, czapce, okularach przeciwsłonecznych. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, ubrań nie pakujemy w walizki czy plecaki ze stelażem. Najlepsze do tego są worki żeglarskie ewentualnie łatwe do zwinięcia torby turystyczne.

– Aparat fotograficzny, kamerę. Każdy rejs jest jedyny w swoim rodzaju: piękne krajobrazy, niezapomniane wrażenia i żeglarska atmosfera, wszystko to warto utrwalić i wrócić do tego w ponure, zimowe wieczory.

– Mapy. Polecane nie tylko dla mniej obeznanych z naszymi pięknymi akwenami. Dzięki mapom, wiesz dokładnie gdzie znajduje się cel Twojego rejsu i jak płynąć, aby bezpiecznie do niego dotrzeć.

– Latarkę. Na paru naszych jachtach latarki są na wyposażeniu, ale zawsze warto zaopatrzyć się we własną.

– Inne artykuły jak papier toaletowy, ręczniki papierowe, płyn do naczyń, zapalniczkę, worki na śmieci.

Zaliczka traktowana jest jako potwierdzenie rezerwacji. Jednocześnie jest zobowiązaniem jednej i drugiej strony do dotrzymania warunków umowy. Zdarza się, że po stronie czarterującego wynika nieprzewidziany problem i jest on zmuszony do rezygnacji z rejsu. Wówczas, gdy zgłosi odpowiednio wcześniej (zależnie od okresu, zwykle nie później niż 4 tygodnie przed rozpoczęciem rejsu), zaliczka zostanie zwrócona.

Nie wynajmujemy jachtów dla osób bez uprawnień oraz niepełnoletnich.

W skrajnych przypadkach jest to możliwe, ale tylko i wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu. Portem macierzystym jachtów jest Łabędzi Ostrów na Pięknej Górze / Giżycko.

Nasze jachty są objęte pełnym serwisem. W przeciągu paru godzin staramy się dojechać do uszkodzonej jednostki i sprawnie dokonać naprawy.

Oddanie jachtu w gorszym stanie czystości niż w chwili wynajęcia, źle świadczy o fachu i kulturze kapitana/sternika. W nieprzewidzianych sytuacjach, kiedy uprzątnięcie jest niemożliwe, dopuszczamy zwrot zanieczyszczonej jednostki jedynie za dodatkową opłatą oraz po wcześniejszym poinformowaniu armatora.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!